Články

Bolesti zad a jejich možná souvislost s močovým systémem

Máme leden, dle čínské medicíny „slabý“ měsíc pro močový měchýř, únor je pak „slabým“ měsícem pro ledviny. Před lety jsem si dělala svoji soukromou statistiku, kdy z deseti lidí s bolestmi zad to 3 měli orgánového původu (dva od močového systému, jeden od žlučníku), další 3 to měli vlivem skrytých aktivních jizev na trupu, další 3 z dlouhotrvajícího stresu z mezilidských vztahů (rozvody, děti) či z práce (nepříjemný šéf/kolegyně). A pouze jednoho bolela záda, protože se z hlediska pohybové aktivity věnuje pouze „gaučingu.“ Nicméně všichni tito lidé byli v ambulanci fyzioterapie řešeni cvičením. Je nasnadě, že to nemohlo ulevit všem, když problém byl jinde.

Jizvy po nástřihu hráze a bolesti zad

Další ne vždy zmiňovanou problematikou, která může ve fyzioterapii hrát velkou roli při bolestech zad může být nedořešená jizva po nástřihu hráze (epiziotomii). Obrázek (1):

Obr.1-u

Břišní diastáza u dětí kojeneckého věku

brisni-diastaza-1672758021.jpg

Přišla ke mně maminka s holčičkou, říkejme jí třeba Blanička, ve věku 2 měsíce a 3 týdny s tím, že od 7.týdne věku je vidět predilekce hlavičky do leva, že cvičí Vojtovu metodu, ale že je to čím dál horší. Že v pozici na bříšku se obrovsky prohne do luku a přepadává na zad.

Bolesti bederní páteře jdoucí do nohy

Dnes přišla na druhou kontrolu paní ve věku 60 let. První vyšetření proběhlo před 4 měsíci. Pacientka trpěla bolestmi bederní páteře, jdoucími do levé kyčle, dále po zadní straně stehna do kolene až do lýtka. Bolesti trvaly 3 týdny. Přišla s ústním sdělením obvod. lékaře, že se jedná o „skříplý nerv S1 a bude to trvat".

STĚHUJI SE

Oznamuji, že od 20.2.2023 se přesunuji o patro níže v téže budově, tzn. 3.patro, dveře číslo 327. (Téměř naproti WC). Tak ať mě dále nehledáte. :-)

Jak na vermikompostování

Jsem sice fyzioterapeut, ale miluju vermikompostování, tak se o ně zde s vámi chci podělit.

Prezentace ke stažení zde vermikompostovani [PPTX, 4.33 MB]

Změna ordinační doby

Změna ordinační doby:

Pondělí - Sobota dle objednání

INFORMACE

Nejsem smluvním partnerem žádné ze zdravotních pojišťoven. Úhrada terapie probíhá v hotovosti nebo na účet 1847132003/0800.

SPOLUPRÁCE

Koníček o.p.s. - hiporehabilitační středisko, Skřidla na Českokrumlovsku (konicekcb.webnode.cz)

Copyright © 2023 KK-rehab.cz - Mgr. Kamila Karásková

Všechna práva vyhrazena Mapa webu Tvorba webu Youtube KK-rehab